Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

19.05.2012 r. Juwenalia UTW w Świnoujściu

JUWENALIA UTW W ŚWINOUJŚCIU

19 maja 2012 r. o godz. 8.00 , w mocnym 98 osobowym składzie, wyruszyliśmy do Świnoujścia na odbywające się tam po raz drugi Juwenalia Uniwersytetów Trzeciego Wieku Regionu Zachodniopomorskiego. Głównym ich celem jest integracja, wymiana doświadczeń oraz prezentacja dorobku kulturalnego słuchaczy UTW z różnych miast. W tym roku Juwenalia trwały trzy dni. My wybraliśmy się na Happening „Aktywny Senior” odbywający się w Muszli Koncertowej, gdzie słuchacze UTW ze Szczecina, Koszalina, Myśliborza, Polic, Kołobrzegu i Stargardu Szczecińskiego prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i kabaretowe. Nasz chór pod dyrekcją Pani Marii Pyry wystąpił około godz. 12.00 śpiewając siedem piosenek. Porwał publiczność do wspólnego śpiewu i otrzymał gromkie brawa.
Następnie część wycieczkowiczów udała się na krótki spacer po Świnoujściu. Zwiedziła m.in.: Kościół Matki Bożej Gwiazdy Morza "Stella Maris", Kościół Chrystusa Króla, wieżę po kościele protestanckim, zabytkowe domy z początku XIX w. Obowiązkowym punktem programu był spacer po plaży i promenadzie oraz degustacja … lodów J. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wolinie, gdzie z zewnątrz podziwialiśmy kolegiatę św. Mikołaja, zabytkowe domy z początku XIX w. i fragmenty murów obronnych z XIV/XV w. Następnie „włamaliśmy się” do Skansenu Słowian i Wikingów, gdzie miła obsługa pozwoliła nam na zwiedzanie po godzinach. Obejrzeliśmy chaty dawnych rzemieślników, replikę mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat.
Naszą wycieczkę wsparła pogoda zapewniając nam piękny, słoneczny dzień.
Teresa Hernet

>> zobacz galeriędata publikacji: 2012-06-01

 

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum