Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

19.05.2012 r. Juwenalia UTW w Świnoujściu

JUWENALIA UTW W ŚWINOUJŚCIU

19 maja 2012 r. o godz. 8.00 , w mocnym 98 osobowym składzie, wyruszyliśmy do Świnoujścia na odbywające się tam po raz drugi Juwenalia Uniwersytetów Trzeciego Wieku Regionu Zachodniopomorskiego. Głównym ich celem jest integracja, wymiana doświadczeń oraz prezentacja dorobku kulturalnego słuchaczy UTW z różnych miast. W tym roku Juwenalia trwały trzy dni. My wybraliśmy się na Happening „Aktywny Senior” odbywający się w Muszli Koncertowej, gdzie słuchacze UTW ze Szczecina, Koszalina, Myśliborza, Polic, Kołobrzegu i Stargardu Szczecińskiego prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i kabaretowe. Nasz chór pod dyrekcją Pani Marii Pyry wystąpił około godz. 12.00 śpiewając siedem piosenek. Porwał publiczność do wspólnego śpiewu i otrzymał gromkie brawa.
Następnie część wycieczkowiczów udała się na krótki spacer po Świnoujściu. Zwiedziła m.in.: Kościół Matki Bożej Gwiazdy Morza "Stella Maris", Kościół Chrystusa Króla, wieżę po kościele protestanckim, zabytkowe domy z początku XIX w. Obowiązkowym punktem programu był spacer po plaży i promenadzie oraz degustacja … lodów J. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wolinie, gdzie z zewnątrz podziwialiśmy kolegiatę św. Mikołaja, zabytkowe domy z początku XIX w. i fragmenty murów obronnych z XIV/XV w. Następnie „włamaliśmy się” do Skansenu Słowian i Wikingów, gdzie miła obsługa pozwoliła nam na zwiedzanie po godzinach. Obejrzeliśmy chaty dawnych rzemieślników, replikę mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat.
Naszą wycieczkę wsparła pogoda zapewniając nam piękny, słoneczny dzień.
Teresa Hernet

>> zobacz galeriędata publikacji: 2012-06-01

 
Aktualności

Dziś niedziela, 16 Grudnia 2018
Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Informacja o wyjazdach na wczasy rehabilitacyjne i wypoczynkowe w 2019 r.

Od dnia 10 grudnia 2018 r. przyjmowane będą zapisy na wycieczkę do Gruzji...

Plan wycieczek jest dostępny...

Informacja o wpłatach. Osoby jadące do Świnoujścia....

Odwołane zajęcia sekcji Promocja zdrowia - gimnastyka, które odbywają się w poniedziałki w SP nr 14 ul. Ceglana

Dnia 21 listopada 2018 r. (tj. środa) ...

Na sztukę CARMEN" Arcydzieło światowego repertuaru operowego – brawurowa hiszpańska ekspresja, poruszająca do głębi historia (miłosna) i genialna, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka.

Osoby, które zapisały się do Sekcji Jogi ....

Od 1 listopada 2017 r. do dnia 31 października 2019 r.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum