Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

Spotkanie prezydenta Stargardu ze słuchaczami UTW

Dnia 22.05.2018 r. w SCK odbyło się ciekawe spotkanie prezydenta miasta Rafała Zająca ze studentami UTW Stargard.
Urząd Miejski reprezentowali jeszcze zastępcy prezydenta miasta Ewa Sowa, Piotr Mync, sekretarz miasta – Zdzisław Rygiel i ogrodnik miejski, i z –ca dyr. ZUK – Monika Jarosz-Szczepaniak.
Gości powitał bardzo serdecznie prezes UTW Stargard Stanisław Bartosik, podkreślając stałą, owocna współpracę między władzami samorządowymi miasta, a UTW.
Następnie głos zabrał pan prezydent Rafał Zając, który mówił na temat inwestycji drogowych w naszym mieście i utrudnień, które powoduje ich realizacja.
Najważniejsze inwestycje drogowe w naszym mieście to:
1. Zintegrowane Centrum Przesiadkowe dworca autobusowego z dworcem PKP, z rondem przed wiaduktem oraz modernizacja ul. Towarowej.
2. Przebudowa Alei Żołnierza.
3. Budowa ronda na ul. Ceglanej z fragmentem ul. Węgierskiej.
Słuchacze UTW zwrócili uwagę – dlaczego wszystkie te działania podejmowane są w jednym czasie?. Nie można było je rozłożyć w czasie?.
Prezydent wyjaśnił, że nie wszystko zależy od nas. Chcieliśmy w jak największym zakresie wykorzystać środki z Unii Europejskiej z perspektywy budżetowej na lata 2014 – 2020.
Zastępca prezydenta pan Ewa Sowa mówiła o powstaniu pomnika patriotycznego w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości na terenie skrzyżowania ulic: Bydgoskiej, M. Curie-Skłodowskiej i Kazimierza Wielkiego.
Głos zabrał także zastępca prezydenta pan Piotr Mync, uzupełniając wypowiedzi poprzedników.
Pani Monika Jarosz-Szczepaniak zastępca dyr. ZUK mówiła o rewitalizacji parków stargardzkich, które są duma stargardzian i zapewnią odpoczynek wśród zieleni dla naszych mieszkańców.
Spotkanie było bardzo interesujące, trwało ponad 2 godziny, było wiele pytań studentów UTW do władz samorządowych naszego miasta. Wszyscy byli zgodni, że nasze miasto pięknieje i po zniszczeniach wojennych – „zrodziło się jak feniks z popiołów, by stać się szczęśliwą gwiazdą dla stargardzian pospołu”.

Tekst: Witold Mateńko 

>>> zobacz galerię 


data publikacji: 2018-05-22

 
Aktualności

Dziś piątek, 17 Sierpnia 2018
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Przypominam, że dn. 17 sierpnia 2018 r. wyjeżdżamy na wycieczkę do Olsztyna ...

Wpłaty na wycieczki będą przyjmowane we wtorki przed wykładami oraz w czwartki w tygodniu, w którym jest wykład w godzinach 12.00 – 13.00.

11 stycznia 2018 r. (tj. czwartek) w godz. 11.00 -13.00 odbędą się zapisy na pozostałe wycieczki ...

Wpłaty będą przyjmowane w dniach 5, 7, 12, 14 grudnia 2017 r. w godz. 12ºº- 13ºº

Plan wycieczek w roku 2017/18 dostępny jest ...

Od 1 listopada 2017 r. do dnia 31 października 2019 r.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum