Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

Spotkanie prezydenta Stargardu ze słuchaczami UTW

Dnia 22.05.2018 r. w SCK odbyło się ciekawe spotkanie prezydenta miasta Rafała Zająca ze studentami UTW Stargard.
Urząd Miejski reprezentowali jeszcze zastępcy prezydenta miasta Ewa Sowa, Piotr Mync, sekretarz miasta – Zdzisław Rygiel i ogrodnik miejski, i z –ca dyr. ZUK – Monika Jarosz-Szczepaniak.
Gości powitał bardzo serdecznie prezes UTW Stargard Stanisław Bartosik, podkreślając stałą, owocna współpracę między władzami samorządowymi miasta, a UTW.
Następnie głos zabrał pan prezydent Rafał Zając, który mówił na temat inwestycji drogowych w naszym mieście i utrudnień, które powoduje ich realizacja.
Najważniejsze inwestycje drogowe w naszym mieście to:
1. Zintegrowane Centrum Przesiadkowe dworca autobusowego z dworcem PKP, z rondem przed wiaduktem oraz modernizacja ul. Towarowej.
2. Przebudowa Alei Żołnierza.
3. Budowa ronda na ul. Ceglanej z fragmentem ul. Węgierskiej.
Słuchacze UTW zwrócili uwagę – dlaczego wszystkie te działania podejmowane są w jednym czasie?. Nie można było je rozłożyć w czasie?.
Prezydent wyjaśnił, że nie wszystko zależy od nas. Chcieliśmy w jak największym zakresie wykorzystać środki z Unii Europejskiej z perspektywy budżetowej na lata 2014 – 2020.
Zastępca prezydenta pan Ewa Sowa mówiła o powstaniu pomnika patriotycznego w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości na terenie skrzyżowania ulic: Bydgoskiej, M. Curie-Skłodowskiej i Kazimierza Wielkiego.
Głos zabrał także zastępca prezydenta pan Piotr Mync, uzupełniając wypowiedzi poprzedników.
Pani Monika Jarosz-Szczepaniak zastępca dyr. ZUK mówiła o rewitalizacji parków stargardzkich, które są duma stargardzian i zapewnią odpoczynek wśród zieleni dla naszych mieszkańców.
Spotkanie było bardzo interesujące, trwało ponad 2 godziny, było wiele pytań studentów UTW do władz samorządowych naszego miasta. Wszyscy byli zgodni, że nasze miasto pięknieje i po zniszczeniach wojennych – „zrodziło się jak feniks z popiołów, by stać się szczęśliwą gwiazdą dla stargardzian pospołu”.

Tekst: Witold Mateńko 

>>> zobacz galerię 


data publikacji: 2018-05-22

 
Aktualności

Dziś wtorek, 18 Grudnia 2018
Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Informacja o wyjazdach na wczasy rehabilitacyjne i wypoczynkowe w 2019 r.

Od dnia 10 grudnia 2018 r. przyjmowane będą zapisy na wycieczkę do Gruzji...

Plan wycieczek jest dostępny...

Informacja o wpłatach. Osoby jadące do Świnoujścia....

Odwołane zajęcia sekcji Promocja zdrowia - gimnastyka, które odbywają się w poniedziałki w SP nr 14 ul. Ceglana

Dnia 21 listopada 2018 r. (tj. środa) ...

Osoby, które zapisały się do Sekcji Jogi ....

Od 1 listopada 2017 r. do dnia 31 października 2019 r.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum