Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

Dzień Stargardu w Miedzyzdrojach

Uniwersytet Trzeciego Wielu w Stargardzie istnieje 18 lat, a Nadmorski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Międzyzdrojach powstał dwa lata temu. Prezesi obu uniwersytetów: stargardzkiego – Stanisław Bartosik i z Międzyzdrojów – Jerzy Neukampf spotkali się w Szczecinie. 

Wynikiem tego spotkania był projekt zorganizowania imprezy niespotykanej do tej pory w uniwersyteckiej tradycji. 20 kwietnia 2018 r. postanowiono zorganizować w Międzyzdrojach „Dzień Stargardu”. Imprezę poparli włodarze stargardzkiego Urzędu Miasta w osobach pani wiceprezydent Ewy Sowy, Przewodniczącego Rady Miasta Marcina Przepióry, dyrektora wydziału polityki społecznej pani Agary Kmieć- Łuciuk. Międzyzdroje reprezentowali Burmistrz i Przewodniczący Rady Miasta. 
Ze Stargardu wyruszyły 3 autokary – około 150 osób.
Program „Dnia Stargardu” był bardzo ciekawy i bogaty. Przed południem odbyły się wycieczki do Gabinetu Figur Woskowych, Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego i Parku Miniatur. 
Po południu odbył się trzygodzinny przegląd artystyczny sekcji stargardzkiego UTW. Był to kabaret „Kabarecik Wesoły Uniwersytecik” prowadzony przez Teresę Hernet, chór „Belcanto” pod batutą Aleksandry Zalewskiej-Jeżak, sekcji teatralnej w reżyserii Tatiany Tyszkiewicz, sekcji tanecznej „Seniority” prowadzonego przez Marka Sienkiewicza i zespołu wokalnego „Chabry” z ZERiI w Stargardzie. Występy te cieszyły się dużym zainteresowaniem licznej publiczności zgromadzonej w Międzynarodowym Domu Kultury. Koleżanka z zarządu UTW Stargard Danuta Gajek-Krychowska wręczyła prezesowi NUTW własnoręcznie wykonany haft, Bramy Młyńskiej, a prezes UTW Stargard uhonorował prezesa z Międzyzdrojów medalem „3 Dukaty Mądrości”. 
Ponadto zgromadzeni w Międzynarodowym Domu Kultury mogli zwiedzać ciekawa wystawę sekcji plastycznej i rękodzieła artystycznego UTW Stargard. 
Ewenementem było „Koło Fortuny” na głównej ulicy w Międzyzdrojach gdzie mieszkańcy tego Kurortu mogli wygrywać bezpłatnie różne upominki promujące miasto Stargard.
Impreza była bardzo dobrze zorganizowana odpowiedzialnymi ze strony zarządu UTW Stargard byli: Halina Gębka, Witold Czajkowski i Stanisław Januszewski. Wieczorem wracaliśmy do Stargardu pełni przyjemnych wrażeń.

Tekst: Witold Mateńko

>>> zobacz galerię 


data publikacji: 2018-04-20

 
Aktualności

Dziś piątek, 17 Sierpnia 2018
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Przypominam, że dn. 17 sierpnia 2018 r. wyjeżdżamy na wycieczkę do Olsztyna ...

Wpłaty na wycieczki będą przyjmowane we wtorki przed wykładami oraz w czwartki w tygodniu, w którym jest wykład w godzinach 12.00 – 13.00.

11 stycznia 2018 r. (tj. czwartek) w godz. 11.00 -13.00 odbędą się zapisy na pozostałe wycieczki ...

Wpłaty będą przyjmowane w dniach 5, 7, 12, 14 grudnia 2017 r. w godz. 12ºº- 13ºº

Plan wycieczek w roku 2017/18 dostępny jest ...

Od 1 listopada 2017 r. do dnia 31 października 2019 r.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum