Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

Współpraca UTW Stargard z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym

W ramach współpracy UTW Stargard z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym bierzemy udział w Projekcie Trzeci Wiek Technologicznie.
Celem projektu jest promowanie i upowszechnianie nauk technicznych i przyrodniczych, ich zastosowania i wykorzystanie w życiu społecznym.

5 października 2019 grupa naszych słuchaczy wzięła udział w kolejnych zajęciach w Centrum Dydaktyczno - Badawczym Nanotechnologii w Szczecinie. Był to Moduł Chemiczny, a temat "Tworzywa sztuczne - przekleństwo czy zbawienie świata?"
Mieliśmy możliwość zapoznania się z podstawowym wyposażeniem laboratorium chemicznego w Katerdze Fizykochemii Nanomateriałów. 
Pracownicy naukowi przybliżyli nam podstawowe techniki badawcze wykorzystywane współcześnie, łącznie z wykorzystaniem skaningowego mikroskopu elektronowego.
Niezwykle cennym doświadczeniem dla nas było poznanie szerokiej gamy potencjalnych zastosowań prowadzonych obecnie badań w Katedrze Fizykochemii Nanomateriałów.
Przed wakacjami uczestniczyliśmy w równie interesujących zajęciach na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej - " Czy życie wieczne jest możliwe?"; zwiedzaliśmy Szczecin z przewodnikiem.
Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa wysłuchaliśmy niezwykle ciekawego  wykładu      dr hab. Magdaleny Korbowskiej - Dzięgielewskiej - " Biologia i ekologia krajowych gatunków nietoperzy. Rola nietoperzy w środowisku i zagrożenia.
 Moduł Kształtowania Środowiska obejmował również " Polisensoryczne warsztaty florystyczne " Prowadził je dr hab. inż. Piotr Salachna. Uczestnicy analizowali pod kątem sensorycznym poszczególne gatunki roślin oraz poznawali zasady kompozycji florystycznych.
Przed nam jeszcze Moduł Ekonomiczny i Informatyczny oraz Warsztaty muzyczne.
Udział w Projekcie TWT pozwala nam pogłębiać naszą wiedzę i wpływa na rozwój naszych zainteresowań. 
Cieszę się, że możemy być beneficjentami projektu ZUT - Szczecin -Trzeci wiek Technologicznie, który zajął 4 miejsce na liście rankingowej wśród 211 pozytywnie ocenionych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

     >>>   zobacz galerię 

  Helena Dopierała - Gawroń 


data publikacji: 2019-10-13

 
Aktualności

Dziś czwartek, 29 Października 2020
Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii

Aktualny Plan zajęć w sekcjach można sprawdzić w zakładce SEKCJA > pozycja pierwsza >Ogólny plan zajęć.

Telefon kontaktowy do CERTIPORT 511 641 129

Z przykrością informuję, że odwołałam wycieczki ...

Szanowni Państwo, w związku z przedłużającą się sytuacją epidemiologiczną jesteśmy zmuszeni odwołać kwietniowe zajęcia w ramach projektu Trzeci Wiek Technologicznie

W związku z zaistniałą sytuacją ....

Plan wycieczek jest dostępny...

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum