Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

Projekt „Aktywni stargardzianie” w ramach grantu Urzędu Miasta Stargard

Projekt „Aktywni stargardzianie” w ramach grantu Urzędu Miasta Stargard został zrealizowany przez Sekcję turystyczno-krajoznawczą "Wędruj z nami" Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie, dwuetapowo - w dwóch terminach:

I. "Bobrowa Polana" - termin 2019-11-26 / wydarzenie opisane wcześniej/ oraz


II. Dolina Miłości - Zatoń Dolna

 W dniu 10 grudnia 2019r o godz. 8:30 wyruszyliśmy autokarem w liczbie 60 osób do miejscowości Zatoń Dolna położonej na granicy z Niemcami ( pow. gryfiński). Podczas jazdy odbyły się dwa szkolenia: pierwsze na temat nordic walking, zasadach chodzenia z nimi, dobierania  kijków stosownie do wzrostu oraz technik chodzenia. Szkolenie przeprowadziła nasza koleżanka z UTW Bożena Linhard mająca bogate doświadczenia w tym zakresie. Drugie szkolenie o zasadach udzielania pierwszej pomocy przeprowadził nasz kolega Józef Jurkiewicz - emerytowany felczer. W Zatoniu Dolnym znajduje się Park Krajobrazowy o nazwie "Dolina Miłości", założony jeszcze w połowie XIX wieku. Morenowy charakter tej doliny sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli na podgórzu, blisko właściwych gór, a  na około jest nizina i płynąca graniczna rzeka Odra. Park ma unikalną szatę roślinną i jest wpisany do dziedzictwa kultury jako obiekt całkowicie wyizolowany, nie podlegający żadnym działaniom  gospodarczym. Po Parku oprowadzała nas, jego opiekunka, Pani Małgorzata Villermouz - licencjonowany przewodnik turystyczny. Po 2 godzinnej pieszej wycieczce po Parku rozpaliliśmy ognisko z kiełbaskami. Jak zawsze przy ognisku było wesoło głośno i śpiewnie. O godz. 17:00 wróciliśmy do Stargardu pełni wrażeń i wspomnień. Na dworze było 0 st.C, a my mieliśmy w sobie MAJ!

Opracował:  Władysław Kurczyński

   >>>   zobacz galerię


data publikacji: 2019-12-12

 
Aktualności

Dziś wtorek, 28 Września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Osoby, które zapisały się na wycieczkę do Wrocławia...

Podstawowa lista wycieczkowa do Wrocławia...

Dnia 8 września 2021/ środa/ w godzinach 11.00 - 12.30 w holu KINA SCK ...

Sekcja turystyki krajowej i zagranicznej informuje, że rozpoczyna działalność...

W dniu 27.07.2021r. w godzinach 11.00 - 12.00 będą przyjmowane wpłaty ...

W dniach 24.06.2021 (czwartek) i 29.06.2021 (wtorek) Wandzia Keszka (Frankowska)przyjmuje wpłaty w godzinach od 11 00 do 13 00. Wpłaty będą przyjmowane w holu SCK, należy wejść schodami zewnętrznymi nad wejściem do kina.

Obrazy będzie można oglądać w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Stargardzie, przy ul. Kazimierz Wielkiego, w godzinach 10 00 - 16 00, oraz po raz pierwszy, w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Stargardzie przy ul. Gdyńskiej 8 /dawna siedziba Szkoły Rolniczej/ w godzinach 10 00 - 17 00.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum