Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

Warsztaty przygotowane przez Sekcję plastyczną UTW dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 11 w Stargardzie.

W dniach od 3 do 5 grudnia 2019r. Sekcja plastyczna UTW , której liderką jest Pani Elżbieta Wacławczyk, zorganizowała warsztaty dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 11 w Stargardzie.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 106 uczniów.
Uczniowie pod okiem Pań z Sekcji plastycznej UTW wykonały kartki świąteczne – przy okazji  poznały zasady projektowania, zdobienia i kompozycji takiej kartki.
Starsza grupa dzieci poznała zasady malarstwa sztalugowego, malowała obrazy na płótnie farbami artystycznymi. Tematyka związana była z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia i zbliżającej się zimy.
W bardzo przyjaznym klimacie uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji o pracy malarza i plastyka. Była to również okazja do przekazania „juniorom” kilku istotnych wiadomości o naszym Uniwersytecie.
Warsztaty okazały się wspaniałą lekcją międzypokoleniowej współpracy, której owocem są nie tylko stworzone przy tej okazji piękne prace, ale przede wszystkim zdobyte nowe doświadczenia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Zapraszam do galerii.

    >>>   zobacz galerię

Tekst : Helena Dopierała-Gawroń
            


data publikacji: 2019-12-12

 
Aktualności

Dziś wtorek, 28 Września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Osoby, które zapisały się na wycieczkę do Wrocławia...

Podstawowa lista wycieczkowa do Wrocławia...

Dnia 8 września 2021/ środa/ w godzinach 11.00 - 12.30 w holu KINA SCK ...

Sekcja turystyki krajowej i zagranicznej informuje, że rozpoczyna działalność...

W dniu 27.07.2021r. w godzinach 11.00 - 12.00 będą przyjmowane wpłaty ...

W dniach 24.06.2021 (czwartek) i 29.06.2021 (wtorek) Wandzia Keszka (Frankowska)przyjmuje wpłaty w godzinach od 11 00 do 13 00. Wpłaty będą przyjmowane w holu SCK, należy wejść schodami zewnętrznymi nad wejściem do kina.

Obrazy będzie można oglądać w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Stargardzie, przy ul. Kazimierz Wielkiego, w godzinach 10 00 - 16 00, oraz po raz pierwszy, w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Stargardzie przy ul. Gdyńskiej 8 /dawna siedziba Szkoły Rolniczej/ w godzinach 10 00 - 17 00.

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum