Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stargard Szczeciński

Wydarzenia

2022-11-29 Mikołajkowa wycieczka na Polanę Bobrową

 

W dniu 29.11.2022, we wtorek, mieliśmy kolejną naszą wycieczkę grupy „Wędruj z nami”. Niby wycieczka jak każda, ale tym razem było to coś, zupełnie innego.
Zbiórkę zarządzono na godzinę 10:00. Przybyło nas tam około dwadzieścia parę osób. Poczekaliśmy chwilkę, aż dojdą do nas nasi znajomi ze Szczecina i ruszyliśmy w kierunku Polany Bobrowej, najkrótsza drogą, tj. ulicą Wojska Polskiego, Reymonta i dalej, aż do lasku.
Po pewnym czasie na polanę dotarła cała nasza gromada. Gdy już wchodziliśmy w bramę polany, patrzymy-? a tam niespodzianka. Ognisko już się pali i to solidnym płomieniem. Sprawcami tej niespodzianki był Grzesiek, Janek i Irenka.
Ognisko się pięknie paliło i od razu na polanie zrobiło się cieplej i wesoło.
Za chwilkę na polanę zajechał samochód, którym Irenka z pomocą Grace przywiozła ogromny gar gorącej zupy. Zaczęła się degustacja bardzo pysznej zupy dyniowej z różnymi dodatkami. Gorąca zupa w chłodny jesienny dzień, to był strzał więcej niż w 10. Oj sprawiła nam ogromną przyjemność nasza Irenka, którą okrzyknięto „Królową Zup Dyniowych”.
Gdy zupa została już skonsumowana, zaczęło się pieczenie kiełbasek i kaszaneczek. Na stołach były też bardzo dobre ciasta i inne specjały. Na polanie byliśmy jak wielka rodzina, a było tam nas około 30 osób.
Później Kasia, z okazji, że 29 listopad jest wigilią Andrzejek, rozdawała losowo, wszystkim cukiereczki z wróżbami. Wróżby te, przy ognisku głośno odczytywano.
Dużą niespodzianką dla nas wszystkich było przyniesienie przez Wojtka pięknych albumów, w których były opisane wycieczki naszej sekcji „Wędruj z Nami”. Albumy przepięknie zrobione z dużą ilością dowcipnie podpisanych zdjęć i opisami wielu naszych wycieczek. Jest tam wiele informacji o historii sekcji „Wędruj z nami”, pierwszych jej liderach i fragmenty opisów wycieczek. Z wielkim zainteresowaniem te albumy oglądaliśmy. Piękna pamiątka. Wojtek w utworzenie tych albumów włożył ogrom pracy. Miał też chyba kilku pomocników.
No i przyszedł czas na śpiewy, „tańce i hulanki” przy ognisku.
Atmosfera na polanie była prawdziwie andrzejkowa. Zbliżała się godzina 14 i nasza duża gromada, małymi grupkami zaczynała opuszczać wesołą Bobrową Polanę. Ostatni sprawdzili, czy po nas nic niepotrzebnego na polanie nie pozostało. Kolejna super wycieczka dobiegła końca.

                            Autor: Zbyszek Twardochleb                                     
                                 opracowanie: Helena Dopierała-Gawroń
     >>>   zobacz galerię

 

   

 

 


data publikacji: 2022-12-04

 

PATRONAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

PATRONAT NAUKOWY

Powiat Stargardzki Urząd miasta w Stargardzie Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Szczeciński Wydział Humanistyczny TWP Stargardzka Szkoła Wyższa SSW stargardinum